Попит на українську сільгосппродукцію може зрости, – думка
Заборона експорту та введення експортних мит у таких країнах як Аргентина та РФ може створити кількісний попит на українську сільгосппродукцію.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка.
Він нагадав, що згідно опублікованому звіту FAO, Food Price Index (FFPI), що обраховується за методологією Організації, росте сьомий місяць поспіль і його середньозважене значення найвищим за три останні роки.
Драйвером росту є рослинні олії, індекс ФАО для яких є найвищим з 2012 року.
За словами заступника міністра, ціна на пальмову олію, яка зросла через істотне збільшення експортних мит в Індонезії, тягне за собою і ціну на соняшникову олію.
«Утім для соняшникової олії є і свої політичні чинники – експортні мита і квоти, які запроваджує Росія. У подібну ж гру грає і Аргентина, яка заборонила експорт зернових до 1 березня. Дії і Росії, і Аргентини мають економічне обґрунтування і спрямовані на створення кращих умов для вітчизняних тваринників», – зауважив Тарас Качка.
На його переконання, це може створити додатковий тиск не лише на ціну, але і на кількісний попит на українську продукцію.
«Загалом питання продовольчої безпеки буде гіперважливим цього року», – підкреслив заступник міністра.
За його словами, вже зараз кількість запитів про співпрацю щодо продовольчої безпеки від іноземних партнерів України значно зросла.
Нагадаємо, аграрний сировинний експорт перевищив $18,6 млрд.