Попит на голландську цибулю в світі суттєво знизився
Виробники Нідерландів скаржаться на наднизький експортний попит на цибулю. У січні середній обсяг експорту голландської цибулі знизився майже в 1,5 рази, а в березні ця тенденція посилилася.
За даними порталу freshplaza.com, станом на початок березня запаси цибулі в господарствах Німеччини майже на третину більші, ніж на ту ж дату минулого року. Загалом по Європі, за оцінками експертів ринку, запаси цибулі, порівняно з минулим роком зросли на 10%.
Аналогічна ситуація спостерігається і в інших країнах. Наприклад, США та Індія цього року зібрали доволі великий урожай цибулі, тому місцева цибуля в цих країнах наразі коштує відносно дешево. З цієї ж причини Бразилія цього сезону теж майже не імпортує цибулю з Голландії.
«Фактично сьогодні ми використовуємо наш експортний потенціал лише на 40%. Це дуже тисне на внутрішній ринок. Утім, навіть за умов зниження ціни, нам не вдається збільшити продажі. Особливо важко зараз продавати цибулю середнього розміру», – розповідає один із провідних виробників цибулі в Нідерландах.
Як повідомляють експерти ринку в Нідерландах, перша половина нинішнього сезону була досить вдалою для експорту цибулі. З липня по грудень 2016 року голландським компаніям вдалося експортувати майже 610 тис. тонн цибулі – на 10 тис. тонн більше, ніж за той же період 2015 року.
Друга половина сезону виявилася не такою результативною. Голландські експортери планували відвантажити на зовнішній ринок до кінця сезону ще щонайменше 430 тис. тонн цибулі, по 16-17 тис. тонн щотижня. Проте вже зараз зрозуміло, що виконати такі плани не вдасться, бо станом на початок березня показники експорту вже впали на 15 тис. тонн порівняно з минулим сезоном, і перспективи їх збільшення не передбачається.
«Багато хто з учасників ринку впевнений, що ситуація була б іншою у разі відкритого доступу до ринку Росії, – ділиться голландський виробник цибулі. – Втім треба розуміти, що повернення до Росії не було б легким. За час дії ембарго на ринку Росії з’явилися нові гравці з Туреччини, Китаю та Єгипту, і якби заборону було знято, нам би довелося конкурувати з ними. Тому зараз ми мусимо змиритися з дуже слабкими можливостями експорту і набратися терпіння».
Додати коментар