Агромаркет

Понад 85% зареєстрованих в Україні індустріальних парків реально не працюють

З понад 70 офіційно зареєстрованих індустріальних парків реально працює лише близько 10.

Про це у Телеграм-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, на фоні повідомлень про створення нових індустріальних парків  з реєстру поступово виключаються інші, створені у минулому десятиріччі.

«На старті по окремих з них навіть проводились аналогії на кшталт «майбутня українська Силіконова долина», прогнозувались багатомільярдні інвестиції. Однак насправді їх спіткав безславний кінець, а про тих, що формально продовжують носити статус ІП – є хіба що поодинокі рідкі точкові новини», – зауважив Данило Гетманцев.

Політик переконаний, що нині важливо не стільки множити нові індустріальні парки, з яких реально працюють близько 15%, потрібно розібратись у питанні – а що пішло «не так» за останні чверть століття існування індустріальних та технологічних парків?

Він звернув увагу на те, що далеко не у всіх індустріальних парків є керуюча компанія, а останнє оновлення інформації про діяльність ІП на сайті Мінекономіки, відповідального за цей напрямок, датується вереснем 2023 року.

«Якщо не розібратись і не виправити це, то через певний час доведеться шукати нову назву на заміну індустріальних та технологічних парків, і тихенько чистити реєстр від чергової порції структур, які і стартують, і фінішують лише на папері», – додав Данило Гетманцев.

Раніше було ухвалено Стратегію розвитку індустріальних парків.