Агромаркет

Понад 50 тис. га запорізьких земель використовували без документів – моніторинг

Понад 50 тис. га запорізьких земель використовували без документів – моніторинг

За результатами програми з моніторингу використання землі державної власності «Урожай-2016», 50,5 тис. га земель державної та комунальної власності використовувалися на Запоріжжі без документів. І це тільки 2,7% від 1,8 млн га, які були промоніторені в 2016 році.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації.

Програму «Урожай-2016» в Запорізькій області було започатковано цього року. «Захід «Урожай-2016» розкрив корупційні схеми національного масштабу. Як з’ясувалося, кілька латифундистів у Запорізькій області багато років поспіль, прикриваючись зв’язками з людьми з посвідченням народних депутатів України, а також знайомствами в правоохоронних органах, незаконно обробляли землю, яка належить державі», – заявив голова ОДА Костянтин Бриль.

Загалом за результатами реалізації програми «Урожай-2016» комісії напрацювали алгоритми подальших дій. Так, у 2016 році за результатами моніторингів у прокуратуру області було передано 33 справи, за якими відкрито кримінальні провадження.

Крім того,  в кожному районі області були виявлені великі масиви земель, які оброблялися в тіні. Згідно з даними податкової, після моніторингу надходження до місцевих бюджетів збільшилися до 100 млн грн.

Очільник Запорізької ОДА підкреслив, що жоден фермер, який працював на законних підставах та з усіма належними документами, не втратив свою землю або те, що на ній вирощено.

Програма «Урожай» була створена не як інструмент відбору землі, а як можливість виведення її з тіні. Землі державної власності можуть бути відібрані у порушників тільки на користь держави і громади за рішенням правоохоронних органів.

За словами Костянтина Бриля, у подальшому «Урожай» має продовжитися з новою силою. Він наголосив, що потрібно вивчити кожен сантиметр землі в Запорізькому регіоні: не тільки земель державної власності, а й колективної, а також приватної. Адже за приблизним підрахунком, близько 30% наших приватників вирощують урожай, оминаючи податкову та піклуючись тільки про свої кишені.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!