Агромаркет

Подробиці нових законів про держпідтримку аграрної галузі

Подробиці нових законів про держпідтримку аграрної галузі

У 2017-2021 роках щорічний обсяг держпідтримки аграрної галузі буде не меншим за 1% аграрного ВВП. Цю норму встановлює Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)» № 5131, прийнятий 20 грудня Верховною Радою.

У 2017 році для закупівлі вітчизняної техніки й обладнання використовуватиметься не менше 10% цієї держпідтримки; у 2018 році ‒ 15%; у 2019-2021 роках ‒ 20%.

Виплата дотації для аграрних підприємств відбуватиметься в автоматичному режимі на підставі даних податкової звітності пропорційно сумі вартості реалізованої ними продукції, підкреслили у Всеукраїнській аграрній раді (ВАР)

«Зазначу, що, з точки зору аграрних асоціацій, у даній системі є істотний недолік ‒ зберігається ризик, що заплановані гроші просто не будуть виділені, і тоді аграрії не отримають нічого або отримають лише малу частину того, що повинні були отримати по закону. Однак із ним довелося змиритися з огляду на відсутність альтернатив, на які міг би погодитися уряд», ‒ зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Прийнятим в той же день Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (№5132), парламент також запровадив ряд важливих новацій.

Так, ставка єдиного податку четвертої групи підвищується на 17%, що, наприклад, у випадку з ріллею означає її збільшення з 0,81% до 0,95% нормативної грошової оцінки землі.

При розрахунку бази оподаткування єдиним податком четвертої групи індекс споживчих цін у 2015 році приймається таким, що дорівнює 100%, а мінімальна ставка податку на землю встановлюється на рівні 0,3%.

Закон також скасував вимогу про державну реєстрацію договорів оренди для отримання права на сплату єдиного податку четвертої групи та уніфікував правила нарахування та сплати єдиного податку тепличними комплексами – підприємствами, що спеціалізуються на виробництві продукції в умовах закритого ґрунту (нова база податку ‒ площа землі, що знаходиться в умовах закритого ґрунту, а не загальна площа оброблюваних земель; скасування критерію спеціалізації ‒ 66% виручки від реалізації продукції закритого ґрунту).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!