Податкові спори розглядатимуть в суді за оновленою процедурою
З 1 січня 2022 року змінилися вимоги до надання суб’єктом владних повноважень доказів на розгляд суду.
Про це повідомляє пресслужба Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Законом від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ, більш відомим як «податковий» закон, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства (КАС України), згідно з якими суб’єкт владних повноважень зобов’язаний подавати до суду всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази на момент розгляду справи задля забезпечення дотримання засад змагальності сторін в адміністративному судочинстві та свободи в наданні ними своїх доказів, а також доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
До 1 січня 2022 року в таких справах суб’єкт владних повноважень не міг посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
З огляду на це, суб’єкт владних повноважень був позбавлений процесуальної можливості надавати до суду всі наявні докази під час представництва інтересів держави у адміністративному судочинстві під час розгляду адміністративної справи в суді. Відсутність процесуальної можливості надавати до суду всі наявні докази, які були отримані суб’єктом владних повноважень після прийняття рішень, або вчинення дій чи бездіяльності не узгоджувалась з приписами пунктів 2, 4 частини 3 статті 2 КАС України.
Раніше ми писали, чи існує строк давності для нарахування податкових зобов’язань з плати за землю.