Агромаркет

Питання АЧС серед пріоритетних на порядку денному як Держпродспоживслужби, так і МінАПіП

Питання АЧС серед пріоритетних на порядку денному як Держпродспоживслужби, так і МінАПіП

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа закликав головні управління Держпродспоживслужби брати активну участь в процесі удосконалення нормативно-правової бази з питань запобігання поширенню та боротьби африканської чуми свиней на території України. На цьому він наголосив під час традиційної щомісячної наради з керівниками головних управлінь Держпродспоживслужби в областях України та місті Києві.

 

«Ми зараз маємо досить складну ситуацію у зв’язку з поширенням в регіонах України африканської чуми свиней. Держпродспоживслужба ефективно працює над ліквідацією спалахів АЧС, але сьогодні роботи щодо ліквідації недостатньо — ми повинні бачити питання більш глобально, вживати кроки на упередження», — звернувся Голова Держпродспоживслужби до керівників головних управлінь.

 

Він наголосив, що питання АЧС сьогодні серед пріоритетних на порядку денному як Держпродспоживслужби, так і Міністерства аграрної політики і продовольства. Ба більше, розуміння ситуації є на рівні вищого керівництва уряду та серед парламентарів.

 

«Ми вживаємо низку заходів, щоб запобігти поширенню цього захворювання по території нашої країни. Зокрема, напрацьовані зміни до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та пакет законодавчих змін, які дозволять підвищити ефективність боротьби з поширенням АЧС в Україні», — зазначив В. Лапа.

 

Він закликав тероргани Держпродспоживслужби долучитися до його обговорення: «Ми запросили фахове середовище і громадськість взяти участь у напрацюванні цих змін. А активна позиція представників регіонів дозволить запропонувати більш досконалий і збалансований документ».

 

За словами В. Лапи, на місцях потрібно вести широку інформаційну кампанію, під час якої пояснювати населенню про загрози від АЧС, шляхи запобігання поширенню захворювання та методи боротьби з ним. «Держпродспоживслужба готова максимально допомогти нашим територіальним органам розробити інформаційні матеріали, які будуть максимально зрозумілі людям. Ваше завдання — донести це до людей, дійти до кожного двору, надати інформацію господарю, пояснити за потреби всі можливі наслідки від недотримання правил», — наголосив Голова Держпродспоживслужби.

 

Планується, що питання запобігання поширенню АЧС в Україні найближчим часом буде обговорено на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України та, ймовірно, Ради національної безпеки та оборони України.

 

З початку 2016 року в Україні виявлено 74 випадки АЧС, зокрема вперше на території Кіровоградської, Хмельницької, Чернівецької, Волинської, Вінницької та Харківської областей.

 

Останній випадок АЧС зареєстровано 04.11.2016 в ПСП «Слобода» (Тетіївський р-н, Київська обл.).

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!