Оновлено Розрахунок визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва для аграріїв

Міністерство аграрної політики та продовольства України внесло зміни до Розрахунку визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва — одного з ключових критеріїв для платників єдиного податку IV групи.
Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Зміни набули чинності 18 липня 2025 року відповідно до наказу Мінагрополітики від 26 червня 2025 року № 1900, із доповненнями від 02 липня 2025 року № 1912.
Оновлений Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва стосується юридичних осіб, які планують підтвердити статус платника єдиного податку IV групи на наступний рік або набути його вперше.
Зміни впроваджено з метою спрощення процедури заповнення Розрахунку, підвищення точності звітності та забезпечення її відповідності сучасним стандартам бухгалтерського обліку.
Серед ключових оновлень:
– Уточнення джерел інформації щодо доходів, отриманих від реалізації продукції рослинництва та тваринництва (рядки 1.1 та 1.2 Розрахунку).
Відтепер підприємства зможуть враховувати кредитові обороти за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції» та субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів» не лише за первісною, а й за справедливою вартістю;
– Оптимізовано визначення величини, на яку зменшують загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробника (рядок 3 Розрахунку).
Чітко визначено, які саме обороти не враховуються: це зокрема закриття рахунків доходів за субрахунками: 791 «Результат операційної діяльності», 792 «Результат фінансових операцій», та 793 «Результат іншої діяльності»;
– Удосконалено показник щодо доходу від списаної кредиторської заборгованості (рядок 3.5 Розрахунку).
Тепер до розрахунку включаються обороти за субрахунками 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості» та 746 «Інші доходи», навіть якщо заборгованість не виникла під час операційного циклу.
«Ці оновлення забезпечують більш точне визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва, що є ключовим критерієм (не менше 75%) для збереження або набуття статусу платника єдиного податку IV групи. Вони дозволять аграріям коректно складати звітність, а також більш впевнено планувати свою податкову діяльність», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.
Слід зазначити, що IV група єдиного податку дає можливість сплачувати податки за спрощеною системою, що суттєво знижує податкове навантаження для сільськогосподарських виробників та спрощує ведення обліку.
Нагадаємо, аграрії Львівщини отримають фінансову підтримку.