Агромаркет

Новий розділ в обліковій політиці регламентуватиме індивідуальний порядок обліку ПДВ

Мінфін своїм наказом № 247 від 18 червня 2019 року визнав такою, що втратила чинність, Інструкцію з бухгалтерського обліку ПДВ (затверджену в липні 1997-го). Втім, зазначена інструкція була єдиним документом, що регулював облік ПДВ.

Як пояснила AgroTimes сертифікований аудитор, доктор економічних наук Катерина Проскура, облік ПДВ в Україні є специфічним через «правило першої події».

За її словами, міжнародні стандарти фінансової звітності не містять окремих роз’яснень стосовно обліку залишків на технічних рахунках, що виникають при визнанні податкового кредиту та податкових зобов’язань при перерахуванні / отриманні авансів. Це національна особливість. Проте вітчизняні П(С)БО роз’яснень теж не містять.

Планом рахунків передбачено окремі технічні рахунки – 643 і 644 –для обліку «хвоста» ПДВ. Однак не визначено порядок відображення цих «хвостів» у фінансовій звітності – віднесення на вартість активів, віднесення у витрати, у доходи, порядок відображення ПЗ/ПК за річного коригування перерозподілу ПДВ. Залишки на  рахунку 643не є активом за своєю суттю, а залишки на рахунку 644 – не є зобов’язанням.

«Оскільки немає правил – у практиці, зокрема, застосування МСФЗ, застосовуються цілий ряд новаторських ідей «куди діти «хвіст ПДВ», складаючи фінансову звітність». Утім, новий розділ в обліковій політиці регламентуватиме порядок обліку ПДВ для конкретного підприємства. І там – фактично жодних обмежень. За відсутності нормативної бази будь-який чудернацький варіант буде правильним», – зауважила Катерина Проскура.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!