Агромаркет

Нову методику нормативної грошової оцінки землі аграрії відчують по фінансовому навантаженню

Нову методику нормативної грошової оцінки землі аграрії відчують по фінансовому навантаженню

З 1 березня 2017 року набуває чинності постанова Кабінету міністрів «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» № 831 від 16 листопада 2016 року.

Яким чином нова методика зачепить аграріїв? Ну, звісно ж, із фінансового боку, пише газета «АгроМаркет». На її проведення в межах району потрібні будуть немалі кошти, та навряд чи це робитимуть за кошти держави. Ну і, зрештою, з новим розміром нормативної грошової оцінки, яка в рази більша за попередню, навіть з урахуванням індексації збільшуватиметься фінансове навантаження по орендній платі та податкових зобов’язаннях.

Значення нової методики двояке. По-перше, нею запроваджено новий методичний підхід до проведення нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення (як сільгоспугідь, так і несільськогосподарських  угідь на землях сільгосппризначення). Нагадаємо, попередню нормативну грошову оцінку земель сільгосппризначення було здійснено лише раз, ще у 1995 році. За методикою 1995 року її розмір щороку підлягав індексації залежно від показників інфляції. З одного боку, це повністю влаштовувало орендарів, а з іншого — навряд чи це не задовольняло державні органи, які прив’язують до нормативної грошової оцінки розмір податків.

По-друге, зазначає видання, можливість розробки й затвердження технічної документації на адміністративний район (відповідно до нової методики) дозволить ліквідувати торішній конфуз, коли органи Держгеокадастру перестали видавати документ про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, посилаючись на те, що така інформація надається у формі витягу з технічної документації, а в переважній більшості випадків така документація була відсутня. Нова методика має значно спростити процедуру отримання витягів.

По-третє, запровадження нових підходів до визначення нормативної грошової оцінки зрештою збільшуватиме її розмір, що надалі відіб’ється на орендній платі та податках. Тобто це ще один крок на шляху до відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!