Агромаркет

Недоброчесних виробників та реалізаторів насінневого матеріалу штрафуватимуть

Кабінет міністрів України на черговому засіданні схвалив законопроєкт, яким посилюється контроль у сфері насінництва, розсадництва, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо с/г рослин. Також документ посилює відповідальність за правопорушення у цій сфері.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

 «Завдяки цьому законопроєкту Держпродспоживслужба зможе посилити контроль за адміністративними правопорушеннями у сфері насінництва і розсадництва. Документ розроблений з метою захисту прав споживачів, виробників та власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, законопроект передбачає за порушення заходів біологічної і генетичної безпеки щодо с/г рослин, порушення вимог ведення насінництва та розсадництва та невиконання вимог Держпродспоживслужби, що здійснюють державний нагляд у зазначеній сфері накладання штрафу у розмірі від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів громадян.

«Виробництво, заготівля, пакування, маркування, зберігання насіння та/або садівного матеріалу з метою реалізації з порушенням технологічних і методологічних вимог у сфері насінництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння і садивного матеріалу, введення в обіг насіння і садивного без наявності сертифікатів, що засвідчують їх якість тягне за собою накладання штрафу на громадян від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян», – констатується в тексті законопроекта.

Ті ж самі дії, вчинені посадовими особами, тягнуть за собою накладання штрафу у розмірі від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також законопроєкт визначає повноваження Держпродспоживслужби та її посадових осіб, які мають право складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

Як повідомлялося, Держпродспоживслужба нагадує про правила зберігання посівмату взимку.