Названо причини відмови у наданні агрокредитів за програмою «5–7–9%»
Банк може вкладати кошти лише у випадку гарантії їх повернення, тобто у разі безризикового кредитування клієнта.
Про це AgroTimes розповів керівник розвитку продажів агронапрямку ПУМБ Володимир Онищук.
За його словами, для позитивного рішення важливим є рівень агротехнологій позичальника, зокрема, збалансована структура сівозміни, оптимальний рівень застосування добрив і засобів захисту рослин, високий рівень культури землеробства.
Фахівець зазначив, що відсутність негативної кредитної історії — теж важливий чинник. А негативним чинником може стати наявність судових спорів із банками, лізинговими компаніями чи навіть із постачальниками, котрі, як відомо, є вагомими учасниками товарного кредитування.
«Буває так, що з якихось причин аграрій восени не може розрахуватися за товарним кредитом і не домовився з дистриб’ютором про реструктуризацію заборгованості, тому такий спір переходить у судову площину. Відповідно, й банку доводиться аналізувати обставини справи», – уточнив Володимир Онищук.
Він також наголосив на тому, що неабияке значення має і фінансовий стан позичальника. Якщо, згідно з фінансовими звітами за попередній рік-два, у виробника не вистачає продуктивності, щоб обслуговувати кредитний борг, швидше за все, банк ухвалить негативне рішення. Якщо ж у попередні роки у підприємства все було добре, такому клієнту можуть піти на поступки, орієнтуючись на те, що в певний рік в нього був ситуативний негативний результат.
Нагадаємо, рефінанс у рамках програми «5–7–9%» не є реструктуризацією боргів. Також ми писали, на що чекати аграріям після підняття облікової ставки НБУ.