Агромаркет

Напрямки розвитку українського агросектору збігаються з пріоритетами Світового банку

Напрямки розвитку українського агросектору збігаються з пріоритетами Світового банку

Український агросектор бачить безліч можливостей та напрямків для співпраці зі Світовим банком. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами зустрічі Віталія Коваля з делегацією Світового банку на чолі з регіональним директором у Східній Європі Бобом Сомом.

Сторони обговорили питання співпраці та підтримки українських аграріїв.

За словами міністра, агросектор забезпечує основу економіки. Зокрема, чималу частину валютної виручки в державному бюджеті, стабільність, внутрішню і зовнішню продовольчу безпеку і соціальну рівність в Україні. Втім, через військову агресію аграрії  дуже постраждали і потребують розширення програм з підтримки.

«Дуже важлива допомога сільгоспвиробникам з прифронтових та тимчасово окупованих територій. Один з основних викликів – подолання кризових наслідків війни. В першу чергу, гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель та їх повне відновлення. Також відновлення аграрної інфраструктури, оскільки ворог знищив багато зерносховищ, сільгосптехніки та обладнання. Наші аграрії повинні бути захищені від воєнних ризиків, тому важливо запровадити агрострахування врожаїв», – наголосив Віталій Коваль.

Міністр агрополітики відзначив, що серед основних напрямків розвитку агросектору – галузь з глибинної переробки. Це дозволить збудувати агроіндустріальну країну. Також розвиток тваринництва, імплементація високих стандартів і норм ЄС в агросекторі, доступ аграріїв до світових технологій. 

Зокрема, як зазначив Віталій Коваль, тваринницька галузь – це створення нових робочих місць, розвиток територій і забезпечення соціальної стабільності. 1000 га рослинництва дає всього 9 робочих місць. А 1000 га під тваринництво – 49. Крім того, за його словами, агросектор може забезпечити енергонезалежність країн.

Віталій Коваль також підкреслив, що агросектор – одна зі складових адаптації вимушено переміщених осіб та ветеранів.

«В агросекторі не вистачає фахових спеціалістів –  зоотехніків, тваринників, ветеринарів. Навчання та перекваліфікація вимушено переміщених осіб та ветеранів допоможе створити нові можливості для розвитку аграрного бізнесу. Важливо, щоб люди через працю повернулися до економіки. А для цього необхідно розширити програми для навчання людей і зберегти потенціал робочої сили України», – наголосив Віталій Коваль.

В свою чергу Боб Сом запевнив у подальшій підтримці Світовим банком українських аграріїв. Він також зауважив, що окреслені міністром Віталієм Ковалем напрямки розвитку сільського господарства збігаються з пріоритетами співпраці Світового банку з Україною.

Нагадаємо, Світовий банк виділив 700 млн доларів на підтримку українських аграріїв.