Агромаркет

На Херсонщині запустили виробництво брикетів із рисового та соєвого лушпиння

Аграрії Херсонщини запустили сучасну лінію з виробництва брикетів на основі рисового лушпиння, а згодом – і соєвого, повідомляє Голос України.

В селі Приморському на Херсонщині сімейне підприємство «Булюк» щороку відправляло  майже 700 тонн лушпиння від рису-сирцю на смітник. Відтак, аграрії почали експериментувати з альтернативними видами палива, і директор підприємства Віктор Булюк вирішив запустити лінію з виробництва брикетів на основі рисового лушпиння. Відзначають, що їх теплотворність значно менша, ніж у вугільних чи деревних, але й ціна майже втричі нижча – 1,5 тис. грн/тонну.

«Брикетами з рисового лушпиння опалюємо адміністративну будівлю підприємства. На час холодів вистачає 15 тонн такого палива. Все інше в нас охоче розбирають мешканці Приморського та сусідніх сіл. Тож витрати на лінію з виробництва брикетів окупилися за якихось три роки. Маємо змогу і безоплатно надавати по три центнери брикетів на сезон для обігріву хат одиноких стареньких у Приморському», – зазначає директор сімейного підприємства «Булюк» Віктор Булюк.

Аграрій додає, що на рисовому лушпинні підприємство зупинятися не збирається. Опанували також технологію виготовлення паливних брикетів із лушпиння сої. Їх теплотворність виявилася вищою, тож і ціна сягнула 2,5 тисячі грн/тонну. Такі брикети швидко розбирають у їх степовому районі, адже запасів лісу на дрова практично немає, а вугілля, завезене здалеку, надто дороге.

Нагадаємо, в Україні винайшли технологію виготовлення паперу з борщівника.