Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Мікропластик провокує пошкодження ґрунтів, - дослідження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Сільськогосподарські грунти в усьому світі сильно забруднені мікропластікамі. Це результат аналізу 23 наукових досліджень, представлених вченими Берлінського технічного університетую.

Про це повідомляє topagrar.com.

За даними університету, проникнення мікропластіка в основному пов’язано із шламовими відходами, які потрапляють до грунтів через стічні води, а також із плівками для мульчування.

Дослідження свідчать, що забруднення сільськогосподарських земель шламовими  водами до 10 разів вище, ніж завдяки плівкам. До того ж, міста і райони поблизу міст є осередками забруднення найдрібнішими частинками пластика – у таких осередках концентрація мікропластіка також збільшується в десять разів. Це стосується як країн глобальної Півночі, так і країн, що розвиваються.

В результаті дослідів в одному кілограмі грунту було виявлено до 13 тис.мікрочастинок або 4,5 мг мікропластика.

За словами доктора Фредеріка Бюкса, такі концентрації знаходяться в діапазоні значень, при яких лабораторні дослідження показали б шкідливий вплив на екосистему ґрунтів. Дослідження показали, що велика частина пластика грунту складається з більш дрібних частинок, тому слід побоюватися пошкодження ґрунту.

В цілому автори дослідження наполягають на необхідності подальших дослідів. Науковці припускають, що різні типи мікропластіков зберігаються і транспортуються по-різному в різних грунтах. Тому так зване базове маркування ґрунту необхідне для того, щоб мати можливість зробити подальші висновки про руйнівну дію мікропластіка на екосистему ґрунту.

Нагадаємо, понад 90% українських ґрунтів мають дуже низький вміст цинку.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ