Агромаркет

Майже третина сільгосппідприємств припинили роботу внаслідок війни

Майже третина сільгосппідприємств припинили роботу внаслідок війни

Надмірно високі витрати на логістику, спричинені продовженням російських атак на основні експортні маршрути  іншими наслідками вторгнення, продовжують завдавати ударів по українських сільгоспвиробниках. Наразі припинили роботу близько третини підприємств у галузі сільського, лісового та рибного господарства.

Про це повідомляє пресслужба Української аграрної конфедерації.

«Ми знали, що багато чого піде не так. Але ми не очікували, що третина підприємств у галузі сільського, лісового та рибного господарства залишить ринок», – розповів  генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль іспанському виданню EFE.

Зважаючи на те, наскільки високим залишається тиск на виробників, він очікує, що до кінця зернового року ще 10-20% підуть тим же шляхом.

Найбільше постраждали малі виробники, тоді як великі компанії мають більші «фінансові подушки» для виживання. Однак, попереджає він, якщо наступного року все залишиться так само, наслідки можуть стати «критичними» і для них.

Ситуація є нетиповою для України, яка до вторгнення була великим експортером зерна: 70 млн тонн щорічно відправлялося за кордон, тоді як у межах її кордонів споживався лише невеликий відсоток.

Проблем, створених російським вторгненням, настільки багато, що їх усі неможливо перерахувати, наголошує Коваль.

Одна із проблем – те, що мобілізація чоловіків позбавляє сільськогосподарський сектор робочої сили. Інша проблема полягає у тому, що можуть знадобитися десятиліття, перш ніж величезні мінні поля, які роблять частину сільськогосподарської території непридатною на даний момент для використання, будуть очищені.

До цього додають високі витрати на логістику, дефіцит фінансових ресурсів і низькі ціни на зерно, що є одними з найактуальніших проблем.

Нагадаємо, видатки фермерських господарств збільшились на 7,6 % через суттєву оптимізацію витрат.