Агромаркет

Маємо напрями для поглиблення співпраці з литовськими партнерами, — Ольга Трофімцева

Маємо напрями для поглиблення співпраці з литовськими партнерами, — Ольга Трофімцева

 

Сьогодні український аграрний сектор динамічно розвивається не лише з погляду нарощування виробництва та експорту, а й у галузях розвитку технологій, інфраструктури та підвищення ефективності аграрних компаній. Тому сьогодні аграрна галузь цікава для інвестування та розвитку двосторонньої економічної співпраці з литовськими партнерами.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час другого українсько-литовського економічного форуму, — повідомляє прес-служба МінАПіП України.

«Сьогодні українські експортери — лідери на литовському ринку з таких видів товарів, як кукурудза, макуха, соєві та боби. За 10 місяців 2016 року загальний аграрний експорт до Литви становив 62,5 млн дол. Однак співпраця в аграрному секторі — це не тільки торгівля. Маємо багато напрямів для поглиблення двостороннього партнерства: спільні інвестиційні проекти, співпраця в галузі керування якістю та безпечністю продуктів харчування як на рівні бізнесу, так й на рівні держави», — наголосила Ольга Трофімцева.

За словами заступника міністра, вже існують проекти технічної підтримки, завдяки яким Україна активно рухається в напрямку адаптації законодавства до стандартів ЄС в галузі ветеринарії, фітосанітарії та тваринництва (проект Twinning — допомога в імплементації СФС зобов’язань — ред.). «До кінця 2017 року маємо імплементувати 44 європейських директиви у цій галузі. Сьогодні вже виконано близько 35% із них. Литовські партнери допомагають нам і технічно, і експертизою своїх спеціалістів. Завдяки цьому ми рухаємося набагато швидше у напрямі імплементації українського законодавства», — підкреслила Ольга Трофімцева.

Заступник міністра додала, що сьогодні український аграрний сектор інвестиційно привабливий для литовських партнерів в галузі органічного, нішевого виробництва та переробки, наприклад, м’яса, овочів і фруктів, що може стати цікавим для розвитку спільних підприємств. А угоди про зони вільної торгівлі, які укладені Україною з великою кількістю країн, надають синергійні можливості для українського та литовського бізнесу. Ольга Трофімцева наголосила, що Мінагрополітики відкрито для співпраці не лише з урядами інших країн, а також із представниками іноземного бізнесу задля залучення прямих іноземних інвестицій.

Довідково: За 10 місяців 2016 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Литвою становив 78,2 млн дол. Експорт — 62,5 млн. Імпорт — 15,7 млн. Переважно експортувались: олія — 18,1 млн дол.; залишки та відходи харчової промисловості — 12,5 млн; зернові злаки — 4,1 млн; плоди, горіхи та цедра — 4,0 млн; різні інші харчові продукти — 3,0 млн; кондвироби — 3,0 млн дол. Переважно імпортувались: готові чи консервовані продукти з риби та ракоподібні — 4,0 млн дол.; залишки і відходи харчової промисловості — 2,4 млн; м’ясо та субпродукти — 1,9 млн; вироби із зерна та хлібних злаків — 1,7 млн дол.

Мінагрополітики України

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!