Котирування на соєву олію впали на 3%
Цього тижня на світових біржах триває зниження цін на соєву та пальмову олію, обумовлене скороченням попиту з боку покупців та фіксуванням трейдерами прибутків. Індонезія зберігає заборону на експорт пальмової олії, хоча трейдери сподівалися, що її швидко скасують. В очікуванні відновлення експорту трейдери проводять продажі за високими цінами, що призвело до зниження котирувань.
Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.
Після заборони Індонезією експорту липневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії виросли на 16% до рекордних 7104 рінггитів/т, але з п’ятниці обвалилися на 3,8% до 6134 рінггитів/т або 1395 $/т.
Додатково на ринок тиснуть нижчі, ніж очікувалося, темпи експорту пальмової олії з Малайзії. За даними сюрвейєрської компанії Societe Generale de Surveillance, з 1 по 15 травня експорт виріс у порівнянні з аналогічним періодом квітня на 23,9% до 613,6 тис т.
Високі ціни та прогнози скасування заборони на експорт з Індонезії стримують попит. На ринку відбуваються незначні коливання ціни, а трейдери очікують оновлених даних по виробництву у травні, яке може знизитися або залишиться на середньому рівні.
Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго після досягнення 1905 $/т на тлі заборони експорту Індонезією вже знизилися на 7,3%, зокрема вчора – на 3% до 1775 $/т.
На товарні ф’ючерси також тисне падіння фондових індексів у США на 3-4% на тлі посилення монетарної політики ФРС та корпоративних звітів, які засвідчили зниження прибутків американських компанії у першому кварталі.
Ціни пропозицій російської соняшникової олії залишаються на рівні 1860-1900 $/т FOB – порти Чорного моря через зростання внутрішніх цін та експортного мита. Це підтримує ціни на українську соняшникову олію, яку з доставкою на DAP Румунія, Болгарія, Німеччина пропонують по 1700-1800 $/т.
Високий рівень цін на українську соняшникову олію пов’язаний з подорожчанням автоперевезень та конвенцією на залізничні перевезення в бік західних прикордонних станцій. До того ж, багато заводів в Україні не працюють, тоді як соняшник активно експортується, що знижує обсяг пропозицій соняшникової олії.
Нагадаємо, вартість доставки олії з України зросла на 50-100 $/т.