Агромаркет

Китайська держкорпорація інвестує понад $500 млн в українське садівництво та ягідництво

Китайська держкорпорація інвестує понад $500 млн в українське садівництво та ягідництво

В українську галузь садівництва та ягідництва протягом наступних двох років очікується  надходження $515 млн китайських інвестицій.

Це передбачає Меморандум про взаєморозуміння, підписаний між асоціацією «Укрсадпром» і китайською держкорпорацією China Haisum Engineering Co., Ltd., повідомила прес-служба асоціації.

Голова «Укрсадпрому» Дмитро Крошка уточнив, що заплановані інвестиції будуть спрямовані у будівництво та модернізацію переробних комплексів, фруктосховищ, виробничо-логістичного комплексу.

Корпорація China Haisum Engineering Co., Ltd. готова поділитися з українськими фермерами досвідом у сфері вирощування та переробки сільгосппродукції.

«Ми маємо намір покращити стан українського сільського господарства шляхом модернізації діючих та будівництва нових об’єктів на території України, – зазначив генеральний директор департаменту з міжнародних зв’язків корпорації Гонг Чжюн. – Нас дуже цікавить потенціал України в сфері вирощування зернових та інших культур, їх переробки, а також будівництва логістичних комплексів».

«На прикладі садівництва та ягідництва ми хочемо показати, яким чином близько 1 млн людей, зайнятих у цій галузі, зможуть зробити Україну конкурентоспроможною на зовнішніх ринках», – зазначив Дмитро Крошка.

За його словами, минулого року асоціація ініціювала процес узгодження фітосанітарних протоколів між Україною та Китаєм для експорту українських фруктів та ягід на китайський ринок. Ця норма також закріплена у Меморандумі.

Заступник генерального директора департаменту з міжнародних зв’язків China Haisum Engineering Co., Ltd. Ван Сяо Чжоу наголосив, що китайська корпорація займалася реалізацією багатьох проектів саме в аграрній сфері в різних країнах. Більшість стандартів якості, які діють у Китаї в галузі продуктів харчування, були розроблені саме China Haisum Engineering Co., Ltd.

«Ми готові ділитися своїми технологіями, найновішим обладнанням, щоб посилити дану галузь в Україні. Але ми всі розуміємо, що розвиток потребує фінансування, особливо в Україні. І проект Нового Шовкового Шляху надає такі можливості, оскільки Україна знаходиться на цьому шляху, – підкреслив Ван Сяо Чжоу. – Наша компанія як представник держави має можливості для отримання цього фінансування і готова особисто брати участь у розвитку агросектору України. Впевнений, що цей рік стане для розвитку проекту Нового Шовкового Шляху визначальним. Але ми маємо умову: ми хочемо, щоб наша співпраця принесла результати, у тому числі й для розвитку Нового Шовкового Шляху».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!