Агромаркет

Імпорт агропродовольчої продукції за дев'ять місяців зріс майже на 8%

Протягом січня-вересня 2019 року Україна імпортувала агропродукції майже на $4,2 млрд, що на $0,3 млрд, або 7,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Держстату.

За словами заступника директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Миколи Пугачова, основними постачальниками агропродовольчої продукції до України є держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону склали $2,192 млн, або 52%. У країнах Азії наша держава закупила продовольства на $714 млн (17,0%), а у країнах Латинської Америки – на $337 млн 8%.

Традиційно серед найбільших постачальників в Україну виділяються Польща ($466 млн), Німеччина ($372 млн), Італія ($238 млн), Туреччина ($216 млн), Франція ($211 млн), США ($193 млн) та Нідерланди ($176 млн).

«Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. При цьому зберігається тенденція до зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком насіння олійних культур. Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу та ракоподібні. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за дев’ять місяців поточного року склав $431 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $252 млн», – зауважив Микола Пугачов.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – фрукти, в основному, цитрусові і банани. Їх імпорт за дев’ять місяців 2019 року склав $392 млн.

Насіння олійних, переважно соняшнику для сівби, за січень-вересень 2019 року імпортували на $270 млн, а обсяги поставок різних харчових продуктів за цей період становили $311 млн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!