Агромаркет

Європарламент перегляне квоти на безмитний експорт українських товарів

Європарламент перегляне квоти на безмитний експорт українських товарів

 

20 березня 2017 року торговий комітет Європаррламенту розпочне перегляд квот для безмитного експорту українських товарів на ринок ЄС.

У переліку товарів, на які планують змінити квоти – азотні добрива, йдеться про повне скасування нульового мита на їх експорт.

На товарне зерно пшениці, кукурудзи і жита, а також крупи і борошно з них, а також на мед, томатну пасту, і виноградний сік квоти пропонують коригувати або, у частині зернових продуктів, також скасувати.

Про це йдеться у оприлюдненому проекті резолюції Європейського парламенту.

Тарифна лібералізація, яка відбувається в рамках дії угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, почала діяти із квітня 2014 року. Теперішню потребу перегляду квот на безмитний український експорт європейська сторона аргументує їх асиметричністю, адже ЄС швидше аніж Україна скасовує або знижує свої митні тарифи.

Якщо йдеться про експорт української кукурудзи та борошна і круп з неї (650 тис. т/рік), то ініціативу перегляду або й скасування квот на їх безмитне постачання до ЄС ґрунтують та тому, що в Україні збут цих товарів на міжнародні ринки вже й так добре налагоджено і мало ймовірно що додаткова європейська підтримка дасть імпульс до диверсифікації їх експорту.

Ще одним аргументом є й криза, яку переживає виробництво кукурудзи у ЄС (надміру низькі врожаї культури), адже лібералізація постачання українського збіжжя нестиме певні виклики для низки країн ЄС.

Аргументом європейської сторони на користь скасування нульового мита на експорт до ЄС української пшениці і жита (950 тис. т/рік) та виготовленого із них борошна і круп також є високий рівень продажу цих товарів Україною на зовнішні ринки (3-4 млн т/рік) та низькі врожаї у низці європейських країн –  унаслідок активного українського експорту усередині ЄС може з’явитися загроза зниження цін на це збіжжя.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!