Агромаркет

Експорт агропродукції Львівщини перевищив імпортні постачання удвічі

У січні-березні 2023 року частка продукції агропромислового комплексу у загальній структурі експорту товарів з Львівської області становила 42,6%. Так, за вказаний період експорт аграрної продукції з Львівщини становив 345,4 млн дол США і збільшився порівняно з 2022 роком у 2 рази.

Про це інформують в Департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Позитивне сальдо експорту відносно імпорту у І кварталі на Львівщині спостерігається впродовж 5 років за винятком 2022 року, де вплинув початок війни та імпорт в незначній мірі перевищив експорт на 4,2 млн дол США.

Найбільшу частку в експорті підприємств АПК займають продукти рослинного походження – 143,0 млн дол США (41,4% від загального експорту підприємств АПК Львівської області). Приріст відбувся на 97% за рахунок таких товарних позицій як насіння і плоди олійних рослин у 13 разів, продукція борошномельно-крупяної промисловості в 460 разів та зернові культури на 24%.

На другому місці за вартістю в структурі експорту – готові харчові продукти – 101,8 млн дол США (29,5% від загального експорту підприємств АПК Львівської області) за рахунок збільшення експорту цукор та кондитерських виробів з цукру в 143 рази.

В експорті сільськогосподарської продукції вагому частку все ще займає експорт сировини. Вкладення інвестицій в переробку сільськогосподарської продукції є важливим резервом для зростання обсягів внутрішнього валового продукту та створення доданої вартості.

Разом з тим, імпорт аграрної продукції у І кварталі цього року також зріс на 56 млн дол США. Збільшення відбулося за розділами: жири та олії тваринного або рослинного походження 2,5 рази; готові харчові продукти на 50% (зокрема в даному сегменті зріс імпорт цукру та кондитерських виробів з цукру в 2,2 рази, тютюну і промислових замінників тютюну на 2,7 рази).

Нагадаємо, львівські фермери планують збільшити площу під овочами на 20-30%.