Другий сезон поспіль Україна не має доступу до інноваційних засвобів захисту рослин
Українські виробники сільгосппродукції не можуть отримати доступ до засобів захисту рослин (ЗЗР) нового покоління, розроблених для більш ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами.
УКАБ звернувся з відкритим листом до віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції з проханням підтримати проект закону про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення на митну територію України № 6606 від 21.06.2017 року.
«Інноваційні експериментальні препарати можуть не мати реєстрації в країні, де вони виробляються, ‒ йдеться у листі. ‒ Адже вони одночасно можуть перебувати в процесі державних випробувань в країні-виробнику та в Україні, а також в інших країнах з високим рівнем розвитку сільського господарства, до яких відноситься і Україна, задля перевірки дієвості таких препаратів у різних умовах. Так само державна реєстрація інноваційного препарату в країні виробництва може виявитися недоцільною в зв’язку з можливою відсутністю в країні виробництва певного виду шкодочинних організмів».
Вирішити проблему ще в 2017 році може ухвалення законопроекту № 6606, зазначають в УКАБ. Це сприятиме розблокуванню наукових досліджень та державних випробувань інноваційних ЗЗР, які заблоковані вже другий сезон поспіль, та відкриє сільгоспвиробникам доступ до високоякісних інноваційних ЗЗР.
У листі Європейської асоціації захисту рослин (ЕСРА), на який посилається УКАБ, зазначається, що норми щодо надання підтвердження держреєстрації в країні виробництва для зразків незареєстрованих ЗЗР, що підлягають державним випробуванням, не існує ані в законодавстві США, ані в законодавстві ЄС. А ввезення зразків незареєстрованих ЗЗР для цілей державних випробувань та наукових досліджень, так само, як і в Україні, регулюється за допомогою дозволу на ввезення.
Додати коментар