До грудня 2017 року Україна має імплементувати 44 акти ЄС - Рутицька
До грудня 2017 року ми маємо імплементувати 44 акти ЄС. Серед них ті, що стосуються органічного фермерства, стандартів торгівлі рослинами і живими тваринами, продуктами тваринництва та інші. Про це відзначила заступник глави Мінагрополітики Владислава Рутицька, коментуючи перший день засідання кластера 5 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, повідомили AgroNews в прес-службі відомства в середу.
«З європейськими колегами ми обговорювали розвиток аграрної політики, регіональний розвиток і децентралізацію, агрологістику і інфраструктуру, вітчизняну рибну галузь, питання екології. Звітувала також про хід імплементації законодавства ЄС в агропромисловому секторі. У регіональній структурі експорту сільськогосподарської продукції за 3 місяці 2016 року країни ЄС займають друге місце. А це 35% і більше 1 млрд. дол. США (1 163,1 млн дол. США)», – відзначила заступник Міністра.
Вона повідомила, що під час робочої поїздки до Брюсселю було наголошено про втрати сільськогосподарської галузі України внаслідок обмежувальних заходів у торгівлі з боку РФ та впливу незаконної анексії АР Крим на розвиток вітчизняної аграрної галузі.
«Обсяг суми збитків за рахунок втрати державного майна, яке обліковується на балансах державних підприємств нашого міністерства, за первісною вартістю складає 1 млрд. 230 млн. грн. А сума збитків, які щорічно недоотримує державний бюджет України від діяльності цих підприємств складає 169 млн 454 тис. грн», – додала вона.
«Також в центрі уваги європейських колег – законопроект «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України», який може змінити ситуацію в кращу сторону з фермерством в Україні. Нагадаю, ним визначається поняття малих сільськогосподарських виробників та передбачається створення спеціалізованої установи з їх підтримки. Для Мінагрополітики створення умов для розвитку малих та середніх фермерів сьогодні є пріоритетом. Це стосується в першу чергу стимулювання виробництва через створення кооперативів та професійних об’єднань виробників», – зазначає Владислава Рутицька.
Додати коментар