Держрезерв хоче за два роки провести у себе тотальну реформу
Колегія Держрезерву затвердила Концепцію реформування Державного агентства резерву України. Про це повідомила прес-служба відомства.
За словами голови Держрезерву Вадима Мосійчука, основна мета реформування системи Держрезерву — змінити застарілу радянську практику і перейти до моделі зберігання лише критично важливого для суспільства та держави переліку матеріальних цінностей.
Така практика розповсюджена у переважній більшості європейських країн. Зберігається лише те, що критично важливе, а все інше докуповується за гроші.
Також концепція передбачає консолідацію нафтозберігаючих та аграрних активів у галузеві холдинги відповідно до кращих європейських практик.
Ще один суттєвий пункт Концепції, відмінний від застарілих практик ‒ Держрезерв не є якимось інтервентом, що якось регулює чи згладжує ринкові коливання цін на ті чи інші товари.
«Колись за умов планової економіки це була одна із задач Держрезерву. Але вона вже давно втратила свою актуальність», ‒ зазначив Вадим Мосійчук.
Втративши рудимент інтервенційної функції, Держрезерв натомість у цьому році фактично став донором держбюджету України. У 2017 році на потреби накопичення та зберігання Держрезерв отримає 72 млн грн. бюджетних коштів.
Тоді як до бюджету за підсумками цього року відомство сплатить більше 84 млн грн.
«Реформу Держрезерву потрібно провести швидко — максимум за 2 роки. У 2016 році, не дочекавшись затвердження Концепції реформування, ми все ж таки виконали нашу «домашню роботу». Тож до кінця 2018 року Держрезерв має бути тотально оновлений», ‒ підкреслив Вадим Мосійчук.
Тепер Концепцію подадуть на затвердження Кабінету міністрів України.
Додати коментар