Дефіцитом свинини в Китаї можуть скористатися найбільші постачальники м’яса птиці
Зростання попиту з боку Азії та Африки покращило перспективи для виробників птиці, а ситуація на китайському ринку матиме значний вплив на світовий ринок у майбутньому, вважають аналітики Rabobank.
Перші три місяці 2019 року не були успішним сезоном для виробників птиці, оскільки обсяг торгів на світовому ринку становив 2,8 млн тонн, що є найнижчим показником із 2015 року, зазначає старший аналітик Rabobank Нан-Дірк Малдер.
Однак ситуація з АЧС в Азії покращила світові перспективи для експортерів птиці в ІІ кварталі, оскільки країни, які постраждали від хвороби – такі, як Китай і В’єтнам, –переходять зі свинини на інші тваринні білки.
Ситуацією з дефіцитом м’яса в Китаї можуть скористатися найбільші постачальники птиці до цієї країни – Бразилія, Таїланд, Аргентина і незабаром – Росія. Інші світові виробники зможуть наростити експорт і підвищити ціни лише у випадку, якщо Китай піде на подальше розширення імпортної географії.
Що ж до епізоотичної ситуації в птахівництві, то цього року кількість випадків грипу птиці знизилась, але спалахи все ще фіксують у таких країнах, як Мексика, В’єтнам, Камбоджа, Непал і Тайвань, що впливає на місцеву промисловість.
Більш збалансована пропозиція на ключових ринках торгівлі – у Бразилії, Таїланді, США та ЄС – позитивно вплинула на світовий ринок птиці. Проте питання торгівлі між найбільшими учасниками ринку залишає можливість нестабільності до кінця року.
Додати коментар