Агромаркет

Ціни на ячмінь підвищуються

Ціни на ячмінь підвищуються

Україна у 2022/23 МР скоротила виробництво ячменю у порівнянні з попереднім сезоном майже  вдвічі, тоді як росія збільшила його на 30%. Дефіцит пропозицій та посилення конкуренції на світовому ринку ускладнюють перспективи експорту вітчизняного зерна.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі  GrainTrade. 

В поточному сезоні станом на 26 вересня експортовано лише 0,63 млн т ячменю, з них 0,3 млн т – у вересні, оскільки експортний попит низький, а трейдери віддають перевагу вигіднішим культурам, таким як ріпак та пшениця. На тлі збільшення виробництва ячменю в ЄС та Канаді, рекордного врожаю в Австралії та війни в Україні попит на вітчизняний ячмінь з боку Китаю майже відсутній.

Посилення конкуренції між українськими та російськими продавцями вигідне турецьким імпортерам, які торік придбали в Україні 1,1 млн т ячменю.

На тлі обмеженої пропозиції та збільшення попиту закупівельні ціни на ячмінь в портах України виросли до 6500-7000 грн/т СРТ або 165-185 $/т у порівнянні з 130-160 $/т на початку сезону. Додатково їх підтримує активне зростання цін на фуражну пшеницю та кукурудзу, які вже перевищили 200 $/т СРТ.

Варто зазначити, що за пивоварний ячмінь переробники з початку сезону зразу пропонували високу ціну 6500-7000 грн/т, оскільки очікували дефіциту пропозицій та поганої якості зерна внаслідок тривалих дощів, а зараз ціни на нього виросли до 7000-7500 грн/т з доставкою на завод.

Збільшення конкуренції між переробниками, тваринниками та експортерами на тлі обмеженої пропозиції від виробників та стримування ними продажів найближчим часом підтримає ціни на ячмінь.

Нагадаємо, урожайність ячменю на Хмельниччині на 3-5 ц/га вища, ніж торік.