Агромаркет

Ціни на пшеницю укріплюються

Ціни на пшеницю укріплюються

Протягом минулого тижня торгівля на ринку сільськогосподарських товарів в Україні характеризувалася стабільними та висхідними цінами. Вартість кукурудзи на початку тижня дещо підвищилася і трималася у сформованому діапазоні до його завершення. Проте подальше зростання залишається під питанням, оскільки попит з боку Китаю зменшується, а пропозиція аргентинського зерна збільшується.

Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.

«На ринку пшениці прослідковувалося укріплення індикативів, яке пов’язано зі скороченням пропозицій та активного експорту. Також вплинуло зростання світових цін, яке спричинене загостренням внутрішніх проблем в країни-терориста, а саме з фітосанітарними сертифікатами, які створили ризики для їх темпів весняного експорту. Незважаючи на ці позитивні новини для України, великі поставки старих культур з рф продовжують домінувати на ціновому напрямку в найближчій перспективі», – зазначають аналітики УУБ.

Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 9 квітня:

– кукурудза – 5 171,76 грн/т (+1,70%);

– пшениця 2 класу – 6 683,90 грн/т (+0,52%);

– пшениця 3 класу – 6 042,51 грн/т (+0,16%);

– пшениця 4 класу – 5 273,08 грн/т (+0,29%);

– соя – 16 895,22 грн/т (+0,75%).

Світовий ринок минулого тижня відзначався коливанням цін. Ринок пшениці СВОТ завершив тиждень стабільним зростанням, а кукурудза закрилася зниженням після інформації щодо зменшення посівних площ. Ф’ючерси на соєві боби зазнали тиску в першій половині тижня, але зуміли відновити більшу частину втрат у другій половині.

«Оскільки ми переходимо до того, що зазвичай називають ринком погоди, довгострокові ціни все більше визначатимуться прогнозами погоди та їх фактичними значеннями в районах вирощування. Очікується, що в цьому сезоні волатильність буде залежати від несприятливих погодних умов і наявного резерву для помилок у балансах попиту та пропозиції сільськогосподарських продуктів», – додають аналітики УУБ.

Раніше ми писали, що ціни на пшеницю в морських портах сягнули сезонного максимуму.