Агромаркет

Ціни на продукти харчування знижуються другий місяць поспіль, - ФАО

В липні світові ціни на продукти харчування продовжили знижуватися другий місяць поспіль.

Про це йдеться у звіті ФАО.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні 2021 року виявилося на 1,2% нижче в порівнянні з червневим показником, але все ще на 31,0% вище показника за той же період 2020 року. Цей індекс використовується для відстеження зміни міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари. Зафіксоване в липні зниження стало результатом скорочення котирувань більшості зернових культур і рослинних олій, а також молочної продукції.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в липні виявилося на 3,0% нижче червневих показників, що обумовлено зниженням міжнародних цін на кукурудзу на 6,0% в порівнянні з попереднім місяцем внаслідок більш високого, ніж очікувалося раніше, врожаю в Аргентині і поліпшення видів на урожай в Сполучених Штатах Америки; разом з тим стан посівів в Бразилії як і раніше викликає занепокоєння. Ціни на інші види фуражних зернових, таких як ячмінь і сорго, також значно знизилися, що пояснюється послабленням імпортного попиту. При цьому в липні котирування пшениці зросли на 1,8%, досягнувши найвищого рівня з середини 2014 року, частково через побоювання в зв’язку з посушливої ​​погодою, яка встановилася в Північній Америці, і станом посівів. У той же час міжнародні ціни на рис досягли мінімальних значень за останні два роки, що пов’язано з коливанням курсів валют і уповільненням темпів продажів внаслідок високих транспортних витрат і логістичних труднощів.

Індекс цін на рослинні олії ФАО досяг п’ятимісячного мінімуму, знизившись на 1,4% в порівнянні з червнем: зростання цін на пальмову олію не дозволило компенсувати зниження цін на соєву, ріпакову і соняшникову олії. Зниження мандата на частку біопалива в кінцевій паливної суміші в Аргентині призвело до скорочення цін на соєву олію, в той час як зниженню цін на ріпакову і соняшникову олії сприяла інформація про прогнозований рекордне зростання пропозиції в сезоні 2021-2022 років.

У той же час значення Індексу цін на цукор ФАО в липні виросло на 1,7%, і ця тенденція триває вже четвертий місяць поспіль. Зростання цін на цукор в значній мірі пояснюється зміцненням котирувань сирої нафти, а також невизначеністю щодо наслідків недавніх заморозків для врожаю в Бразилії – найбільшому в світі експортері цукру; при цьому стримуючий вплив на зростання цін на цукор надали хороші види на врожай в Індії.

Раніше ФАО знизила прогноз щодо виробництва зернових.