Ціни на цукор на світовій біржі не перевищують 480–500 дол./т

Для української галузі 2023–2024 рр. стали піковими з виробництва цукру й доволі прибутковими завдяки високій ціні. Щоправда, цінову синусоїду ніхто не скасовував.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.
За його словами, після пікових періодів цін вартість цукру поступово знижується внаслідок активізації виробництва в країнах, які утримують світове лідерство у цукроварінні.
Аналітик нагадав, що попередня хвиля низьких цін на цукор у світі спостерігалась у 2018– 2020 рр. У той період внутрішня ціна на цукор у ЄС становила близько 350 євро/т, водночас вартість 1 т цукрових буряків була на рівні 27–30 євро/т.
«Наразі вартість тонни цукру на світовій біржі становить близько 480–500 дол. Основний ціновий тренд зазвичай задає Бразилія, де ще відносно недавно вартість 1 т цукру становила 600 дол., наразі ціни значно знизились. За такого рівня виробництво зменшується і посівні площі також.
Щоправда, прогнози щодо зменшення врожаю в Індії та Бразилії підтримували світові ціни високими доволі тривалий час. Натомість рішення офіційного Делі на експорт 1 млн тонн цукру призвело до падіння ф’ючерсів на білий цукор на біржі ICE до 474 дол./т», – уточнив Олександр Коротинський.
Нагадаємо, Україна на 17% збільшила експорт цукру.