Агромаркет

Чергова доповідь USDA не додала оптимізму соєвому ринку

Березнева доповідь USDA для світового ринку соєвих бобів мала ведмежий характер.

Про це AgroTіmes повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

Так, за умов сталої світової торгівлі було збільшено прогноз світового виробництва та запасів цієї культури. Зокрема, прогноз виробництва сої зріс, у порівнянні з лютневим прогнозом, на 2,359 млн тонн – до 341,763 млн тонн, а запаси – на 3,576 млн – до 102,439 млн тонн бобів відповідно.

Зазначені зміни на світовому ринку стали наслідком більших врожаїв у країнах Південної Америки, зокрема, в Аргентині та Бразилії, де оцінка обсягу поточного виробництва сої зросла на 1 млн тонн для кожної – до 54 та 126 млн тонн бобів. Перегляд запасів також відбувся через їх підвищення на 1 млн тон для Аргентини та на 2 млн тонн для Бразилії – до 33,231 та 27,89 млн тонн відповідно.

Незначне зростання кінцевих запасів сої для країн Європейського Союзу (а згідно з останньою доповіді воно склало 500 тис. тонн) жодним чином не вплине на світову торгівлю, оскільки прогноз імпорту для ЄС залишився сталим на рівні 15,2 млн тонн сої. Європа є другим за обсягами імпортером сої в світі, тому будь-які зміни в її торговій політиці чи обсягах закупівель завжди мають глобальні наслідки.

«Станом на зараз в найбільшому виробничому регіоні Бразилії провінції Mato Grasso вже зібрано сою з 98% посівних площ, при цьому середній рівень врожайності в країні оцінюється у 53,5 бушелі на акр. Аналітики бразильської CONAB днями також переглянули свій прогноз виробництва сої в країні, збільшивши його на 955 тис. тонн до 124,249 млн тонн відповідно. Оскільки збирання врожаю в Бразилії наразі перебуває на завершальній фазі, то поточні прогнози виробництва мають бути найбільш коректними, тому викликає певний подив розбіг оцінок у майже 2 млн тонн», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!