Агромаркет

Частка соняшникового меду цього року буде більшою, ніж зазвичай

В Україні триває медозбір із соняшника — основного медоноса сезону. У південних, а подекуди і в центральних  областях уже почалась відкачка соняшникового меду. Експерти зазначають, що цього року частка соняшникового меду у загальному обсязі урожаю буде більшою, ніж зазвичай.

Про це повідомив співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«Минулого року мед соняшнику склав 48% від загального обсягу — це понад 31 тис. тонн, а цього року його частка становитиме понад 50% через недобір весняних та літніх видів меду. Фактично за рахунок пізньолітніх сортів меду, а це переважно соняшник, більшість пасічників зможуть наростити обсяг продукції, щоб компенсувати відсутність майського, акації та інших видів меду, які не вдалося зібрати через несприятливі погодні умови», – розповів пасічник.

За його словами, для збору нектару з соняшнику погода встановилась переважно сприятлива — температура повітря вище 25 C0 та відносна вологість повітря понад 40%. За таких умов соняшник добре виділяє нектар і приваблює бджіл.

Ще один вид меду, який вже відкачують пасічники — це гречаний. Його частка у загальному обсязі — на рівні 3-4% (до 2 тис. тонн),  адже площі посівів під гречку в Україні останніми роками зовсім невеликі  — 70-75 тис. га.

«Гречка відрізняється високою медопродуктивністю — до 100 кг/га, але ймовірно для аграріїв вона не така вигідна, як, наприклад, соняшник чи кукурудза. Хоча на внутрішньому  ринку споживання гречки є традиційно високим, як і ціна. У ЄС культура вживання гречаної крупи розвинута слабко, мабуть тому агровиробники не бачать перспектив для її експорту», – зазначив Валерій Курейко.

Нагадаємо, виручка від експорту меду в липні склала $5,7 млн.