Частка агропродовольчої продукції у структурі вітчизняного експорту зросла на 5%
За результатами дев’яти місяців поточного року експорт вітчизняної аграрної продукції у грошовому еквіваленті склав $15,6 млрд, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).
Разом з тим, імпорт зазначеної продукції досяг рівня $3,9 млрд, що на 10% більше, ніж за дев’ять місяців минулого року. В цілому, зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції України склав $11,7 млрд, що свідчить про те, що Україна є нетто-експортером цієї продукції.
Як зазначається, за січень-вересень поточного року частка агропродовольчої продукції в структурі загального експорту товарів з України зросла до 42,1% з 37,2% у 2018 році. А частка імпорту агропродовольчої продукції в загальній структурі залишилася на тому ж рівні – 9,6%.
«У товарній структурі експорту найбільше зросли поставки з України продукції рослинництва – на 36%, або $2,4 млрд (за дев’ять місяців 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року). Нарощення поставок продукції рослинництва відбулося в основному за рахунок збільшення експорту кукурудзи – на $1,4 млрд, або на 61%. Також на 12%, або на $241 млн зріс експорт готових харчових продуктів. Найбільше по цій категорії зріс експорт макухи соняшникової (на 23%, або $134,3 млн).
У товарній структурі імпорту збільшилися закупівлі продукції тваринництва – на 14% або $88,5 млн, переважно за рахунок закупівель сирів та мороженої риби. Також зріс імпорт продукції рослинництва – на 11%, або $123,9 млн (за рахунок закупівлі фруктів, цибулі) та готових харчових продуктів – на 9%, або $143,9 млн (за рахунок закупівлі тютюнової сировини та хлібобулочних виробів).
Як повідомлялося раніше, попри рекордні обсяги експорту виручка сільгоспвиробників скорочується.
Додати коментар