Агромаркет

Борошномели та хлібопекарі відкликали свої підписи під Меморандумом щодо експорту зерна

Три галузеві асоціації українського зернового ринку відкликають свої узгодження Меморандуму про взаєморозуміння щодо граничних обсягів експорту зерна в сезоні-2021/22, який був підписано 5 липня між Мінагро та учасниками ринку.

Про це йшлося на прессконференції, яку організували асоціації в «Інтерфакс-Україна».

Директор ГО «Борошномели України» Родіон Рибчинський нагадав, що з метою забезпечення продовольчої безпеки та потреб населення асоціації українського зернового ринку завжди йдуть на підписання Меморандуму.

«Останні чотири роки ми активно пропонуємо перед підписанням Меморандуму прописати у додатку аналіз якості зерна, яке збирається в Україні», – розповів він.

Голова асоціації констатував, що борошномели отримують інформацію щодо низької якості пшениці нинішнього врожаю внаслідок погодних умов, які були навесні. Також він звернув увагу на те, що показники якості зерна є доволі мозаїчними в залежності від регіону. Особливо це стосується пшениці 2 класу, яка е поліпшувачем для борошномелів, адже вони використовують й продовольчу 1-3 класу.

«За нашою інформацією, в цьому році розподіл фуражної та продовольчої пшениці – один з найменших за останні роки. Зокрема, продовольчої пшениці 42%, а фуражної – 58%. Ми ж пропонували у Меморандумі відокремити від загальної кількості 45% продовольчої та 55% фуражної пшениці, щоб таким чином встановити граничний показник по обсягам експорту тієї чи іншої пшениці», – уточнив Родіон Рибчинський.

І хоч на перших етапах перемовин таку позицію асоціацій було підтримано, але наразі розподіл обсягів експорту на фуражну й продовольчу пшеницю у Меморандумі більшість підписантів відмовилася підтримувати.

За його словами, це може призвести до дефіциту пропозицій, через що ГО «Борошномели України» Родіон Рибчинський, Всеукраїнська асоціація пекарів та об’єднання «Укрхлібпром» відкликали свої підписи під Меморандумом.

Нагадаємо, МінАПК та Асоціація ОТГ підписали Меморандум щодо реалізації агрополітики на місцях.