Агромаркет

Близько 70% вітро- та 30% сонячної енергетики опинились на тимчасово окупованих територіях

Близько 70% вітро- та 30% сонячної енергетики опинились на тимчасово окупованих територіях

Ухвалений урядом Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року передбачає досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні, з них 25% в електриці, 35% в теплі і 14% на транспорті.

Про це в своїй колонці для журналу The Ukrainian Farmer розповів голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха.

За його словами, згідно із останнім підтвердженим енергобалансом, станом на 2020 рік у нас було близько 11% відновлювальних джерел, з них 13% припадало на електроенергетику, 10% – на теплоенергетику і близько 2% – на транспорт.

«Зараз близько 70% вітро- та 30% сонячної енергетики опинились на тимчасово окупованих територіях. Нові потужності будуються, але далеко не довоєнними темпами. Тому наразі план щодо частки відновлювальної енергетики на рівні 27% виглядає досить амбітним і правильним за метою, але не надто реалістичним. Проте Нацплан окреслює напрямок України у відновлювальній енергетиці й у аграріїв великі перспективи у цій сфері», – зауважив Георгій Гелетуха.

Раніше ми писали про особливості ціноутворення при експорті біометану. Також було названо собівартість виробництва біометану.