Агромаркет

Блокування експорту пшениці з України змушує імпортерів платити більше

Блокування експорту пшениці з України змушує імпортерів платити більше

росія не лише веде бойові дії проти України, але й руйнує економіку шляхом блокування портів та експорту, а також ставить цивілізований світ перед загрозою голоду та чергової хвилі біженців через зрив поставок пшениці.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade. 

Світове співтовариство та міжнародні організації, включно з ООН, мали б рішучіше боротися з блокуванням портів України та шляхів у Чорному морі, проте після 96 днів війни та перед загрозою голоду країни ЄС, США, Великобританія та країни-імпортери ще тільки починають обговорення варіантів розблокування, зокрема й військовим шляхом.

Після обмеження експорту пшениці Індією ціни на фізичному ринку різко виросли. Пакистанська агенція ТСР придбала на тендері 500 тис. тонн продовольчої пшениці (імовірно російського виробництва) з поставкою у червні – липні за ціною 515 $/т CIF. Попри міжнародні санкції влада країни вирішила імпортувати з росії нафту та продовольчі товари, зокрема 2 млн тонн пшениці з оплатою готівкою, оскільки проведення валютних розрахунків зараз ускладнене.

Бангладеш також оголосив тендер по закупівлі пшениці, але скасував його через зависокі ціни пропозицій та звернувся до Індії із запитом на поставку.

Джерела в уряді Індії повідомляють, що після заборони експорту влада отримала від кількох країн запити на поставку понад 1,5 млн тонн пшениці. Так, Бангладеш у цьому сезоні (до березня 2022р) придбав в Індії рекордні 4 млн т пшениці у порівнянні з 1,2 млн т, імпортованих торік. Єгипет, що є найбільшим світовим імпортером пшениці, дипломатичними каналами зробив запит на поставку 500 тис т пшениці. До покупців індійської пшениці належать також Ямайка та кілька азійських країн. Крім того, ООН надіслала до Індії запит на поставку зерна до Уганди та Ефіопії.

Нагадаємо, ціни на пшеницю зростуть більш ніж на 40 відсотків. Також ми писали, що пшеницю на українських млинах купують за значно нижчими цінами, ніж на зовнішньому ринку.