Агромаркет

Біометановий завод окуповується за 4 роки

Біометановий завод окуповується за 4 роки

Інвестиції в будівництво та запуск заводу з виробництва біометану потужністю 3 млн куб.м на рік становлять близько 6 млн євро. Такий проєкт окупиться десь за 4 роки.

Про це у своїй колонці для Аgrotimes розповів голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», д.т.н. Георгій Гелетуха.

Тож власникам великих тваринницьких ферм або птахокомплексів варто розглянути для себе сегмент виробництва біометану. Адже біометан з гноївки та курячого посліду має найбільшу ціну.

Щоправда, у нас значно розвинено рослинництво. Наразі в Україні співвідношення тваринництва до рослинництва становить 20% до 80%. Натомість у Польщі це співвідношення 40% до 60%, а у Німеччині 80% тваринництва і тільки 20% рослинництва.

Тож у нашій країні, якщо займатися біометаном, бажано мати хоча б 20% відходів тваринництва у міксі з сировиною, вирощеною на щонайменше 3 тис. га землі. 

Якщо на підприємстві відсутній тваринницький напрямок,  досить важко організувати процес зброджування решток рослинного походження для виробництва біометану.

Нагадаємо, Україна розпочала експорт біометану. Також ми писали, що експортні потужності українського біометану розширяться до 111 млн куб.м. на рік.