Аграрії просять уряд і АМКУ розслідувати монопольну змову на ринку азотних добрив
Всеукраїнська Аграрна рада закликає уряд втрутитись в ситуацію, що склалася на ринку азотних добрив та вжити заходів щодо зниження їх цін, поклавши край наявній на ринку монопольній змові.
«Після того, як підприємства Ostchem, що входять до Group DF, яка належить Дмитру Фірташу, пролобіювали в 2014 році введення антидемпінгових мит на російську аміачну селітру, ситуація стала просто катастрофічною, ‒ зазначається у повідомленні ВАР. ‒ Ціни на внутрішньому ринку на всі основні види азотних добрив ‒ аміачну селітру, карбамід і КАС ‒ синхронно виросли, перевищивши в 2015 році експортні ціни на 14-17%, або на $50-150 на 1 тонні. І в середині березня 2015 року сягнули позначки $400. Світові ціни на той момент були в діапазоні $239-282 за тонну в залежності від виду добрива».
За оцінками консалтингового агентства «ААА», загальні втрати аграріїв від перевищення внутрішніх цін на основні види азотних добрив над експортними, з моменту введення антидемпінгових мит на імпорт аміачної селітри з РФ у 2014 году за підсумками 2016 року становитимуть 6,38 млрд грн.
Якщо ж нові мита будуть введені, то тільки в 2017 році аграрії додатково втратять ще 5,27 млрд грн. Загальна ж сума державної підтримки аграрного сектора, планована на 2017 рік згідно з проектом бюджетної резолюції, становить лише 0,7 млрд грн.
З огляду на вищесказане, Всеукраїнська Аграрна рада закликає уряд доручити АМКУ провести розслідування наявності монопольної змови на ринку азотних добрив і зловживання монопольним становищем підприємствами Ostchem й оштрафувати недобросовісних гравців.
Також організація просить уряд не вводити нові антидемпінгові мита на російські азотні добрива і розглянути питання про скасування діючих, тому що вони використовуються для зловживання монопольним становищем, порушуючи чинне законодавство, що суперечить національним інтересам України.
Додати коментар