528 компаній можуть експортувати рослинну продукцію до Китаю
За результатами здійснених в 2023 році фітопроцедур 528 експортерів можуть здійснювати експорт сої, кукурудзи та ячменю в Китайської Народної Республіки.
Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України.
З метою диверсифікації міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією Держпродспоживслужба проводить низку перемовин з компетентними органами інших країн. Наразі опрацьовуються 220 напрямків відкриття ринків іноземних країн по товарних позиціях різних категорій товарів. Зокрема, гороху та борошна до КНР, яблук до В’єтнаму та Канади, м’яса птиці до США тощо.
«Держпродспоживслужба сумлінно виконує покладені на неї завдання, відкриваючи нові можливості для розвитку вітчизняного бізнесу та створюючи комфортні умови операторам ринку для експорту-імпорту товарів, що підлягають державному ветеринарно-санітарному та фітосанітарному контролю та нагляду», – зазначив Сергій Ткачук, Голова Держпродспоживслужби.
Зокрема, триває поетапне впровадження системи електронної сертифікації TRACES в Україні, забезпечено електронну сертифікацію вантажів, призначених для експорту до країн Європейського Союзу. Наразі 7 форм сертифікатів адаптовані та інтегровані до системи TRACES в Україні.
Продовжується процес впровадження системи ePhyto, який здійснюється Держпродспоживслужбою за участі європейського проєкту EU4SaferFood, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Наша країна вже зареєстрована в системі The HUB, що належить ФАО в рамках членства в Міжнародній конвенції з карантину та захисту рослин (ІРРС). Наступними етапами є тестування та використання ePhyto в міжнародній торгівлі.
В 2023 році Держпродспоживслужба у співпраці з МЗС і Мінагрополітики та за підтримки Посольства України в Республіці Індія досягла домовленості з Міністерством сільського господарства і добробуту фермерів Індії про включення України до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br). Це дозволяє вітчизняним експортерам експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію без сплати додаткових платежів (пені).
Нагадаємо, Китай дозволив експорт українського меду.