100% фітосанітарних процедур оформляються за допомогою PHIS та LIMS, - Держпродспоживслужба
На період дії воєнного стану в Україні спрощено здійснення фітосанітарних заходів та процедур, а також впроваджено механізм проведення фітосанітарних процедур територіальними органами Держпродспоживслужби за принципом екстериторіальності.
Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України.
Одним із пріоритетних питань є забезпечення експорту українських рослин та продуктів рослинного походження відповідно до фітосанітарних вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі.
Сьогодні 100% фітосанітарних процедур оформляються за допомогою інформаційних систем PHIS та LIMS, що сприяє скороченню часу на оформлення та видачу фітосанітарних сертифікатів.
З початку введення воєнного стану державними фітосанітарними інспекторами видано 77 тисяч фітосанітарних сертифікатів що забезпечило експорт майже 2,37 мільйонів тонн українського збіжжя. Крім того, проведено фітосанітарний контроль до 0,5 мільйонів тонн імпортної продукції рослинного походження, серед якої овочі, фрукти, крупи, борошно, садивний матеріал та інші товари.
Під час весняних обстежень державними фітосанітарними інспекторами України було обстежено площу 0,6 мільйонів гектарів. Наразі, на виконання міжнародних договорів України та з метою встановлення фітосанітарного стану української землі моніторинг та обстеження продовжується. З метою запобігання розповсюдження неякісного насіння і садивного матеріалу під наглядом Держпродспоживслужби знищено понад 19 тонн неякісного насіння та 403,5 тис. одиниць садивного матеріалу, які не могли бути використані на посів та в інших цілях.
Внаслідок воєнних дій зазнала руйнувань фітосанітарна лабораторія, розташована в місті Чернігів. У лабораторії пошкоджена покрівля, стіни, вибиті вікна і двері, пошкоджені меблі та обладнання. За попередніми розрахунками на відновлення будівлі та завданих збитків може знадобитися близько 5 мільйонів гривень.
Нагадаємо, Держпродспоживслужба відновила прийом заявок на видачу висновків санітарно-епідеміологічної експертизи. Також ми писали, що Держпродспоживслужба щоденно моніторить ціни на соціально значущу продукцію.