Агромаркет

В Україні запустили моніторинг земельних відносин

Поділитись:
В Україні запустили моніторинг земельних відносин

Форму-анкету, в якій об’єднані ключові показники, що характеризують використання землі в Україні, протягом місяця мають заповнити Держводагентство, Держстат, Мін’юст, Держгеокадастр, ДФС і Державна судова адміністрація.

Про це перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк написав в своєму блозі для одного з видань.

Зокрема, анкета містить запит щодо кількості ділянок, їх меж, повноти даних у реєстрах, кількості транзакцій, надходжень від земельного податку, приватизації і судових тяжб за землю – загалом понад 140 параметрів.

«Цей документ – основа глобального проекту з моніторингу земельних відносин, який у форматі пілота за підтримки Світового банку у 2015 році був проведений в Україні, а в серпні 2017 року закріплений на законодавчому рівні», ‒ зазначив Максим Мартинюк.

Анкета буде заповнена даними за вказаними параметрами за період з 2015 до 2017 року, що дасть можливість у підсумку сформувати базу даних, яка об’єднує майже півтори сотні показників від шести держвідомств за 562 адміністративно-територіальними одиницями.

«Ми зможемо побачити динаміку показників використання земель і як змінився рейтинг земельної цивілізованості регіонів», ‒  наголосив перший заступник міністра. Він також нагадав, що Україна стала першою державою, якій вдалося на законодавчому рівні впровадити систему регулярного моніторингу ключових параметрів земельних ресурсів.

Нагадаємо, з 1 вересня впроваджується взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній основі.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями