Агрономія

Регулярний аналіз ґрунту знижує собівартість виробництва, – досвід ФГ «Єфрем»

У ФГ «Єфрем», що на Вінниччині, мають налагоджену систему вирощування культур, завдяки якій отримують добрі врожаї. Чільне місце в ній займає регулярний аналіз ґрунту, зокрема, глибокий. Завдяки йому покращують систему живлення та заощаджують кошти.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор ФГ «Єфрем» Іван Юкал.

«Живленню культур і покращенню структури ґрунту сприяє те, що ми сіємо багато бобових культур – горох, нут, сою тощо, які в сівозміні з’являються на полі через рік. Вдосконалити систему живлення дозволяє робота за технологічними картами й результати аналізу ґрунту, який ми проводимо на 17-35 елементів. Крім того, обов’язково робимо глибокий аналіз ґрунту до 1,5 м, щоб розуміти динаміку руху добрив», – зазначає фермер.

На його переконання, аналіз ґрунту – найважливіша запорука добрих урожаїв, що дає можливість заощаджувати, адже за його результатами в господарстві послуговуються чіткою формулою добрив на кожному полі.

«Не менш важливий чинник – застосування безперервного циклу робіт: для мінімізації пересушування ґрунту на полі проводимо три операції: готуємо ріллю, сівбу і закриваємо вологу», – додає Іван Юкал.

Нагадаємо, відомості про ґрунтовий покрив допомагають ефективно планувати системи живлення сільгоспкультур.  Крім того, за досвідом «Кернел» аналіз ґрунту сприяє більш раціональному розподілу азоту на полях безпосередньо перед підживленням.