Вчені виявили мікроби, що за п’ять днів перетворюють харчові відходи на високоякісне біодобриво
Дослідницька група з Малайзії, очолювана доктором медичних наук Захангіром Аламом з Центру біоекологічних інженерних досліджень IIUM, працює над подоланням поточних проблем в технологіях компостування харчових відходів.
Так, вчені виявили кілька супер штамів мікробів, що містять гідролітичні ферменти здатні переробляти харчові відходи на високоякісне біодобриво. На переробку органічних відходів йде всього п’ять днів, пише phys.org.
В ході дослідження вчені змішували мікроби з 50 кг харчових відходів. Отриману масу щодня складали в компостну ємність, де вже багато кокосової тирси і торфу. На виході вийшов високоякісний компост. Тестування проходило в польових умовах, прямо на майданчиках Центру IIUM. Добриво застосовувалося на ділянках із сільгоспкультурами.
Як відзначили фахівці, таке біодобриво може стати хорошою і недорогою альтернативою використанню хімічних добрив в сільськогосподарському секторі, особливо в малих і середніх за площею господарствах. Вчені відзначають, що такий спосіб переробки зпридатний для компостування харчових і садових відходів.
Нагадаємо, «Контінентал» почав переробляти елеваторні відходи на компост та облаштував на Львівщині майданчик для заготівлі компосту.