Держпродспоживслужба нагадує про правила зберігання посівмату взимку
Насінневий матеріал потребує певних умов зберіганння у зимовий період, нагадує відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Зокрема, на зберігання закладають нормально розвинене насіння, здорове, не травмоване, яке вирощено на високому агрофоні та зібране без порушення технології, із вологістю в межах або нижче критичної.
Вологість повітря в насіннесховищах не повинна перевищувати 60% при температурі повітря 5-10°С.
Підлога й стіни повинні бути без щілин. На вентиляційні отвори й вікна встановлюють грати для захисту від гризунів та птахів.
У Держспоживслужбі нагадують, що для ефективного знищення комірних шкідників (дезінсекція, дератизація) використовують препарати, що дозволені для боротьби з шкідниками запасів.
Засіки задля запобігання випадкового змішування насіння, потрібно залишати засіки незаповненими – до верхнього краю має залишатися 15-20 см.
«Не можна розміщати в сусідніх засіках насіння яке важко відокремити, таких культур як пшениця і ячмінь, овес і ячмінь, жито і озима пшениця, а також насіння різних сортів, репродукції одної культури», – констатують у повідомленні.
Кожну підготовлену партію, що підлягає зберіганню, необхідно зважити, пронумерувати й установити штабельний ярлик чи етикетку. Бажано зберігати насіння у мішках.
У Держспоживлужбі нагадують, що насіння, що засипане впродовж 2-х діб, підлягає перевірці на посівні якості для чого проводиться повний аналіз.
Крім того, зразки на перевірку відбирають й оформляють актом;
У Держспоживслужбі нагадують, що під час зберігання необхідно систематично спостерігати за станом насіння, вимірювати його температуру, відносну вологість, наявність шкідників.
Нагадаємо, в HarvEast досягли майже 100%-ї чистоти насіння. Раніше повідомлялося, що перед сівбою насіння пшениці має три роки «відпочивати» у бігбегах. Також нещодавно в Держпродспоживслужбі нагадали про правила зберігання пестицидів взимку.