Елеватор

В елеваторне господарство у 2020 році інвестовано сотні мільйонів доларів

Елеватор «Переробник» компанії «Епіцентр-Агро» в с. Іванівка Київської області

У 2020 році попри пандемію коронавірусу великі інвестиції направляються в портову інфраструктуру і нарощування потужностей по зберіганню зерна.

Зокрема, пише Delo.ua, компанія «НІБУЛОН» вклала 23 млн дол. США у будівництво зернового терміналу філії «Зеленодольськ» в Дніпропетровській області, збільшивши потужності зі зберігання сільгосппродукції на 76 тис. тонн. Група компаній «Епіцентр К» тільки генеральному підряднику в особі польської компанії Feerum, що побудувала в Іванівці Київської області елеватор ємністю 150 тис. куб. метрів, виділила 18,3 млн євро. Одеська компанія Kadorr Group має намір інвестувати 200 млн. дол.. США у аграрну галузь в найближчі п’ять років і вже побудувала в нинішньому році перший елеватор «Зерно-Агро» потужністю 65 тис. тонн на Дніпропетровщині.

В аграрну інфраструктуру продовжували вкладати мільйонні суми навесні і влітку і десятки інших компаній в Україні. Зокрема, канадська група G.R. Agro і українська агрофірма «Вільхівці» інвестували по 6 млн дол. США , харківська “Агро Інвестиційна Група” – близько 4,5 млн дол. США. А холдинг «Укрлендфармінг» влітку модернізував один з найбільших елеваторів Європи «Елеватор Агро» потужністю 446 тис. тонн. В результаті елеваторне господарство країни за неповний рік проінвестовано на сотні мільйонів доларів, і інтерес до нього не згасає.

Багато гравців ринку вважали за краще придбати вже готові об’єкти. Корпорація Cargill в серпні отримала дозвіл АМКУ контролювати один з найбільших в Україні зернових терміналів – комплекс Neptune потужністю 290 тис. тонн в порту Південний, побудований за  150 млн дол. США і відкритий восени 2019 року. Транснаціональна компанія Bunge теж домоглася дозволу АМКУ на придбання Миколаївського перевантажувального комплексу, а дніпровська «Агромаркет-А» – на покупку у Louis Dreyfus потужного елеватора в Запорізькій області. Миколаївська група «Прометей» влітку купила елеватор у Glencore Agriculture в Сумській області ємністю 53 тис. тонн.

Високу активність проявляють суб’єкти бізнесу та у сфері зберігання та переробки олійних культур. Компанія «Кернел», наприклад, планує вкласти у 2020 році  47 млн дол. США ​​в будівництво одного з найпотужніших маслозаводів в Європі – Старокостянтинівський ОЕЗ. А голландська компанія Glencore Agriculture у вересні оголосила про придбання перевантажувального терміналу «Евері» по обробці рослинних масел в морпорту Миколаєва у групи «Орекс». Ristone Holdings завершує будівництво третьої черги ОЕЗ «Рістон Ойл» на Дніпропетровщині.