Агрономія

Застосування поверхневого обробітку ґрунту сприяє збільшенню обмінного калію

На дернових ґрунтах уміст обмінного калію у посівах ріпаку значною мірою залежить від системи удобрення, ведення сівозмін і обробітку ґрунту.

Такі результати отримано у ході досліджень співробітників Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найбільш високим він є у ґрунті в період сходів ріпаку озимого, де за сприятливої температури й вологи ґрунту найбільша розчинність і рухомість калію у ґрунті та добривах.

На період сходів у варіанті із оранкою на глибину 20–22 см уміст обмінного калію в орному шарі сягав 102 мг/кг ґрунту, у шарах 0–10 см — 100, 10–20 см — 108 мг/кг ґрунту.

Застосування мілкої оранки на глибину 14–16 см та поверхневого обробітку ґрунту на глибину 10–12 см сприяє збільшенню обмінного калію у верхньому шарі 0–10 см, що становить відповідно 103 та 113 мг/кг ґрунту.

Його вміст за поверхневого обробітку був на 11 мг/кг ґрунту більшим, порівняно з оранкою на 20–22 см, що зумовлено зосередженням мінеральних добрив у верхній частині орного шару.