Вчені досліджують, чи можливо ефективно вирощувати плоди без добрив та штучних ЗЗР
Дослідники з Університету Редінга (Велика Британія) разом з колегами з Італії, Нідерландів, Швейцарії, Німеччини та Іспанії вивчають виробництво яблук та полуниці з нульовим залишком штучних добрив та ЗЗР. Продукція орієнтована на дитяче харчування та спеціалізовані ринки соків та ароматизаторів.
Про це повідомляє HortiDaily.
Дослідження фінансується EIT-Food, органом Європейського Союзу, випробовує використання біофунгіцидів, корисних комах та біостимуляторів у порівнянні зі звичайним виробництвом плодів. Виробники, працюючи з дослідниками та консультантами компанії Koppert, використовують цілісний підхід, що поєднує інтегровану боротьбу з шкідниками та органічне садівництво для запобігання та боротьби зі шкідниками та хворобами, при цьому призводячи до нульових залишків пестицидів у кінцевих харчових продуктах.
Доктор Еліс Моуклін, керівниця групи «Редінг», зазначила: «Ранні результати врожаю полуниці були багатообіцяючими, і протоколи біоконтролю виявилися ефективними у запобіганні шкідникам та хворобам. Ми з нетерпінням чекаємо результатів дослідження яблук та обговорення цього цілісного підходу з виробниками».
Далі дослідники вимірюватимуть фінансові показники досліджуваних культур порівняно зі звичайним контролем та оцінюватимуть якість та якість плодів після збору врожаю. Дослідники також оцінять прийнятність та простоту використання біологічних протоколів виробниками та ставлення споживачів до досліджуваних фруктів з нульовими залишками пестицидів.
У 2021 році проект буде розширено, включаючи більш глибокий аналіз залишків та проведений сенсорний аналіз перероблених з фруктів та ягід продуктів.
Читайте також: Попит на органічні тепличні овочі росте