За гіперфункції щитоподібної залози в плазмі крові птиці підвищується концентрація міді
Молодняк птиці потребує більші обсяги міді, ніж доросле поголів’я. Брак міді в бройлерів симптоматично проявляється ознаками анемії та розладами роботи травного каналу, деформацією кінцівок і порушенням пігментації перового покриву.
Загибель птиці спричиняє надходження міді з кормом понад 1270 мг/кг. За гіперфункції щитоподібної залози концентрація міді в плазмі крові птиці підвищується.
Цинк, молібден, кадмій, сірка та кальцій знижують засвоюваність міді, а йод виступає синергістом.
Мідь посідає друге місце після сполук заліза серед каталізаторів окислювально-відновних процесів в організмі, бере участь в утворенні білка еластину, який є основою стінки судин, у процесах остеогенезу, нормалізує обмін кальцію і фосфору, обов’язкова для нормального розвитку ембріонів.
Мідь необхідна для утворення кісток і нормальної кератинізації пір’я, вона підвищує вміст вітаміну В12 та аскорбінової кислоти в печінці, а вітаміну Е – знижує.
Стимулює активність імунної системи та стійкість до стресів шляхом підтримання гомеостазу організму. В організмі птиці найбільша кількість міді міститься в печінці – в середньому до 20 мг/г.
Як повідомлялося, за В3-авітамінозу в птиці уражується нервова система.