Тваринництво

Зміни споживацького попиту будуть відчутні на дорогих видах м'яса

Кардинальні зміни у вітчизняному попиті на продовольчі товари будуть спричинені подальшим значним зниженням доходів населення через втрату роботи, замороження зарплат, інфляцію та інші чинники, пов’язані із запровадженням карантинних заходів.

Зниження попиту на продовольчі товари торкнеться груп дорогих товарів та товарів з високою доданою вартістю.

На цьому наголосив старший науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ярослав Навроцький.

Ідеться, зокрема, про виробництво м’яса, у першу чергу великої рогатої худоби як найдорожчого виду м’ясної продукції. Ціни на яловичину невпинно зростають. Якщо у квітні 2019 року середньомісячна ціна яловичого гуляшу у роздрібній торгівлі була 135,66 грн/кг, то в січні 2020 року – 143,96 грн/кг (+6,1%). За чотири місяці цього року гуляш подорожчав ще на 9,2% – до 157,22 грн/кг.

У ситуації, що склалася, найкращі перспективи має сектор птахівництва, оскільки курятина поки що найдешевше м’ясо, зазначив експерт.

Також, на його думку, можуть постраждати сегменти молочної галузі, що виробляють дорогі сири й інші недешеві молочні продукти високої якості.

Як повідомлялося, є чотири сценарії світових цін на молоко у найближчому майбутньому.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!