На експортних ринках зберігається попит на українську органічну гречку та інше продовольче зерно
Під час IV Міжнародного «Конгресу Органічна Україна 2020» під назвою
«Перезавантаження. Актуалізація органічних брендів», що проходить 2–4 квітня в режимі онлайн, доповідачі зазначили, що в умовах карантину попит на українську органічну продукцію на зовнішніх ринках зберігається.
Зокрема, про це повідомила Марія Махновець, консультант з міжнародної торгівлі органічною продукцією, голова правління ГС «Український органічний кластер».
«На сьогодні в мене є запити від імпортерів з ЄС та з інших країн світу на органічну гречку, яку покупці розкупили в супермаркетах не лише України, а й на інших ринках, –– сказала експертка. –– Є попит на органічну спельту, органічну кукурудзу (як не дивно), а також на продовольчу пшеницю».
Водночас Марія Махновець зазначила, що мають місце логістичні проблеми, зокрема затримки в портах та затримки вантажів на кордонах.
Своєю чергою, Олена Стретович, директор компанії «Органік Мілк» (ТМ Organic milk та Organic Meat), зауважила, що очолювані нею підприємства зосереджені на задоволення внутрішнього попиту, хоча їм також надходять пропозиції на поставки за кордон. Підприємства реалізують сертифіковану м’ясну (м’ясо та ковбасні вироби) і молочну продукцію (молоко, кефір, йогурти тощо), а також зерно.
«За деякими видами продукції ми відмовляємо закордонним клієнтам, оскільки в нас пріоритетом є внутрішній ринок, –– сказала Олена Стретович. –– Тільки те, що залишається, ми відправляємо за кордон. Приходять замовлення на гречку, на крупи. Сьогодні з Йорданії написали: дайте гречки хоча б 10 тонн, відправляйте за будь-якою ціною. Змушена була їм відмовити. Ми ухвалили рішення не експортувати, оскільки треба забезпечувати свій ринок. Якщо місяць тому ми продавали на внутрішньому ринку органічну гречку по 30 грн/кг, то сьогодні –– по 28 грн/кг, щоб люди розуміли, що ціна нормальна, гречка є».
У цілому експерти прогнозують, що відчутний спад попиту на органічну продукцію відбудеться через 3–4 тижні, коли даватимуться взнаки економічні наслідки карантину для населення. Однак після завершення пандемії вони сподіваються на зростання органічного ринку у зв’язку з посиленням уваги людей до свого здоров’я.
Читайте також:Органічне просо має стабільнішу реалізацію порівняно з іншими культурами
Додати коментар